Türkiye’deki Her 2 Kişiden 1’i Kripto Para Almak İstiyor

Kripto Para
Hollanda menşeli bankacılık şirketi ING Group tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, ülkemizde her iki kişiden biri kripto para sahibi olmayı düşünüyor.
26 Mart ve 6 Nisan tarihleri arasında, içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu ABD, Birleşik Krallık, İspanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Polonya ve Romanya gibi ülkeler arasında gerçekleştirilen araştırma oldukça ilginç sonuçları gösteriyor.
Araştırma sonuçlarına göre Amerika’daki anket katılımcılarının yalnızca %8’i kripto paraya sahip. Bununla birlikte %25’lik bir orandaki katılımcı gelecekte kripto para almayı planladığını ifade etti. Avrupa’ya gelince %18 gibi bir oranla Türkiye en çok katılımı gösteren ülke olurken, ülkemizde bulunan %45 oranındaki katılımcı gelecekte kripto para yatırımı yapmayı planladığını söyledi.
Bitcoin ve kripto paralara dair en çok farkındalıksa %79 oranı ile Avusturalya iken, Avrupa’daki katılımcıların %66’sı, Amerika’daki katılımcıların yüzde %57’si ve Avusturya’daki katılımcıların %70’i kripto para birimlerine aşina olduklarını belirtti.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


UYARI: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve KriptoTR.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir