Ticarette Bitcoin Nakit Kullanımı Önemli Azalış Görüyor

Bitcoin

Bloomberg, 20 Ağustos tarihli bildirdiğine göre, dünyanın en büyük 17 en büyük kripto borsaları tarafından yapılan ödemelerin gözden geçirilmesi, Bitcoin Cash’in (BCH) ticarette kullanımının, Blockchain analitik firması Chainanalysis’e göre azaldığını gösterdi .

Chainanalysis’den bir grup analist, Mayıs ayında B.5 ödemelerinin Mayıs ayında 10,5 milyon dolardan 3,7 milyon dolara düştüğünü ve Eylül ayında 412 milyon dolarlık bir düşüşle Mayıs ayında Bitcoin (BTC) ödemelerinin 60 milyon dolar olarak tahmin edildiğini belirtti. Chainalysis’de kıdemli ekonomist olan Kim Grauer, Bloomberg ile yapılan bir telefon görüşmesinde şunları söyledi:

“Daha az sayıda Bitcoin Cash kullanıcısı var, daha az sahip.”

Bu yıl BCH fiyatı yüzde 75 azalırken, BTC yüzde 55 oranında düştü. Grauer, düşük BCH benimseme oranının sebebi olarak “konsantre sahipliğini” görüyor; kripto para biriminin neredeyse yüzde 56’sı borsalarda bulunmayan 67 cüzdan tarafından kontrol ediliyor.

10.000 ila 100.000 BCH arasında iki cüzdan tutulur. Grauer, “en zengin sahiplerin tüccar hizmetlerine çok fazla trafik gönderenleri” olabileceğini söyledi.

BCH bir yıl önce BTC blok zincirinden gelen sert bir çatalın ardından ortaya çıktı . BTC.com iş operasyonları başkan yardımcısı, BCH lansmanı topluluğa tartışmalara neden olurken Alejandro de la Torre, Paratelegraf’a çatalıranın önemi hakkında şunları söyledi:

“Toplumu hizada tutarken çatal yapma yeteneği büyük bir başarıydı. İlk önce bloğa göre çok daha büyük bant genişliği sağlayarak 8 MB’a ve daha sonra tekrar 32 MB’a çıkar. Bu ek oda şu anda ihtiyaç duyulandan daha fazla, ancak BCH ileriye bakıyor ve yüksek hacimli trafik işlemeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Daha büyük blok boyutu, BCH’nin her bir işlemde daha fazla bilgi saklamasına olanak tanırken, blok zinciri alanını düşük maliyetle akıllı sözleşmelerde zincir haline getirmektedir. ”

Coinmarketcap’ın verilerine göre , son düşüşle birlikte BCH hala 9 milyar dolar üzerindeki piyasa değeri olan dördüncü büyük kripto para birimidir . Basında, BCH neredeyse yüzde 9 düştü ve 522 dolar civarında işlem görüyor.


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


UYARI: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve KriptoTR.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir