Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Rusya ile Kripto Para Konusunda Bazı Düşüncelerimiz Var”

Haberler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine yöneltilen kripto para hakkındaki soruları yanıtladı. kripto paraya sıcak baktıklarını belirten Erdoğan, bu para birimi ile ticaret yapmak istediklerini ifade etti.
Kripto paralar son dönemde, kişilerin olduğu kadar ülke yönetimlerinin de dikkatini çekiyor. Ülkemiz de kripto para birimi ile ticaret yapmaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BRICS ziyareti sırasında kendisine yöneltilen kripto para birimi hakkındaki sorulara, Türkiye ile Rusya arasında ortak kripto para düşüncelerinin mevcut olduğunu belirtti.

İki ülke olarak kapsamlı şekilde çalışmalar yürüttüklerini belirten Erdoğan, başka ülke başkanlarının da kripto paraya olumlu baktıklarını açıkladı. Turizm alanında kullanılması düşünülen kripto paralar, turistlerin ülkemize gezmeye geldiklerinde kripto paraları kullanmasını mümkün kılacak. Bu şekilde daha fazla kar edileceğini düşünen Erdoğan, bu para biriminin doların da yerini alabileceğini düşünüyor.

Şu an için olayın iç hatları ve gidişatı belli olmamak ile birlikte, kullanılacak ortak bir para biriminin bizlere yarar sağlayacağını söyleyebiliriz.


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


UYARI: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve KriptoTR.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir