Çin’in Yüksek Mahkeme Kuralları, Blockchain’in Kanıtları Kanıtsal Olarak Doğrulayabileceğine Dair Kurallar

Blockchain

Çin Yüksek Mahkemesi, 7 Eylül günü bugün yayınlanan resmi bir açıklamada, blockchain teknolojisiyle doğrulanmış kanıtların hukuki ihtilaflarda bağlayıcı olduğuna hükmetti .

Yeni karar, Çin’deki internet mahkemeleri için dava prosedürlerini açıklayan ve hemen yürürlüğe giren bir dizi daha kapsamlı kuralların bir parçası olarak geliyor.

Bugünün açıklamasına göre, Yüksek Mahkeme şunları beyan ediyor:

“İnternet mahkemeleri, ilgili tarafların dijital imzalar, güvenilir zaman damgaları ve karma değer doğrulaması veya dijital biriktirme platformu aracılığıyla blok zincir yoluyla toplanması ve saklanması durumunda kanıt olarak sunulan dijital verileri tanır ve kullanılan bu teknolojinin gerçekliğini kanıtlayabilir.”

Ağustos 2017’de, “ilk önce dünya” olarak adlandırılan Çin’in Zhejiang Eyaletindeki Hangzhou şehri, internet üzerinden ilgili anlaşmazlıkların çevrimiçi bir ‘netcourt’ web platformunda denenmesi için bir mahkeme açtı . Mahkeme, ilk davayı , bu Ocak ayında yasal olarak geçerli blok-zincirden elde edilen kanıtlarla ele aldı .

Bugünkü açıklamaya göre, Çin İnternet mahkemeleri internet üzerinden davalar düzenlediler, “dava kabulü, teslimat, arabuluculuk, kanıt değişimi, mahkeme öncesi hazırlık, mahkeme duruşma ve hüküm verme” web’e yerleşti. Çin şu anda iki ileri internet kortları planlanan Guangzhou güney kenti yanı sıra ülkenin başkenti Pekin için.

Bir KriptoTR uzmanının önerisi özetlendiği gibi, blockchain ile ilgili yenilikler sadece yasal olarak kanıtları kanıtlama yeteneğine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda – akıllı sözleşmelerde olduğu gibi – yasal alana büyük bir yıkıcı güç olma potansiyeline sahip olduğu düşünülür. . Bir blok zincir üzerinde üretilen değişmez, zaman damgalı veriler, akıllı sözleşmelerin bağlayıcı, önceden belirlenmiş kurallara göre etkileştiği denetlenebilir bir iz oluşturur.

Bu yazın başında, İngiltere . Hukuk Komisyonu , İngiliz mahkemelerinin akıllı sözleşmeler kullanan işletmeler için “rekabetçi” bir seçim olarak kalmasını ve teknolojik gelişmelere ayak uydurmak için gerekli esnekliği ve açıklığı sunmayı hedeflemesi için yasal çerçeveleri gözden geçireceğini duyurdu .


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


UYARI: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve KriptoTR.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir