Bitcoin hesabı nasıl açılır?

Bitcoin

Dijital bir para birimi olan Bitcoin‘in günden güne popülerleşmesi ile birlikte Bitcoin’e yatırım yapmak isteyenlerin sayısı da katlanarak artıyor. Bitcoin’e yatırım yapmadan önce elbette Bitcoin alıp satabileceğiniz bir hesabınızın olması gerekiyor. Bu noktada şu konuyu aydınlatalım: Bitcoin hesabı nasıl açılır? Bitcoin hesap açma yöntemi nasıldır?

‘Bitcoin hesap açma’ yanlış bir sorgu

Aslında “Bitcoin hesabı” adıyla bir hesap türü yok. Bitcoin hesabından kasıt borsalarda alım-satım yaptığınız hesaplar ya da bitcoin cüzdanlarınızdır.

Dolayısıyla Binance gibi global veya ParibuKoinimBTCTurk gibi yerli borsalarda açtığınız hesaplar birer Bitcoin hesabı olarak kabul edilebilir.

Bu sitelerde hesap açmak oldukça kolaydır, sıradan bir internet sitesi için doldurduğunuz üyelik formu kadar basit. Paribu, Koinim gibi yerli borsalar kimlik doğrulaması isterken Binance.com gibi global borsalar ise günlük 2 BTC’ye kadar çekim işlemleri için kimlik doğrulamasına ihtiyaç duymuyor.

Eğer borsalar güvenmez ve bitcoininizi daha da kontrol altına almak isterseniz bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bitcoin cüzdan programlarını veya online bitcoin cüzdanlarını tercih edebilirsiniz. Bitcoinlerinizi hırsızlardan sakınmak için en güvenilir yöntem olarak internet bağlantısı kesilmiş bir bilgisayara yüklenen bitcoin cüzdan programlarıdır.

Öte yandan android ve ios işletim sistemini kullanan telefonlara yüklenen bitcoin cüzdanları da bulunmakta. Bitcoin cüzdanları hakkında daha detaylı bilgiyi bitcoin’in resmi internet sitesi üzerinden alabilirsiniz.


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


UYARI: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve KriptoTR.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir