Bitcoin ATM’leri için Kullanıma Hazır Malware Online Satışta Bulundu

Haberler

Tokyo merkezli güvenlik yazılımı üreticisi Trend Micro, 7 Ağustos’ta yayınlanan bir blog yayınına göre, çevrimiçi satın almak için Bitcoin (BTC) otomatik para çekme makinesi (ATM) kötü amaçlı yazılımlarını çevrimiçi olarak buldu .

Blog yayınında, Trend Micro, karanlık bir forumda “görünüşte kurulmuş ve saygı duyulan” bir kullanıcının yayınladığı bir reklamdan söz eder. 25.000 $ ‘lık bir fiyatla suçlular , EMV ve yakın alan iletişimi (NFC) özelliklerine sahip kullanıma hazır bir kartla birlikte Bitcoin ATM malware’i satın alabilirler .

EMV çipleri, önde gelen kredi kartı sağlayıcıları tarafından manyetik şeritler yerine tümleşik devreler üzerinde veri depolamak için geliştirilmiştir. NFC, iki elektronik aygıtın kablosuz olarak bilgi alışverişinde bulunmasını sağlar.

Kötü amaçlı yazılımın, sahtekarların 6,750 ABD Doları, Euro veya pound BTC eşdeğerini almasına izin veren Bitcoin ATM güvenlik açığından yararlandığı bildirildi. Trend Micro’ya göre, satıcı hem kötü amaçlı yazılım hem de diğer ürünler için 100’den fazla çevrimiçi yorum aldı .

Başka bir forum başlığı, satıcının da EMV standartları için güncellenen düzenli ATM malware’i sunduğunu gösterdi. Daha ileri araştırmalar, kötü amaçlı yazılımların alarmları devre dışı bırakmak için bir ATM’nin ağ bağlantısını kesmek için bir menü güvenlik açığından yararlandığını bildirdi. Sonuç olarak, Trend Micro şunları önerdi:

“ Yapılması gereken para olduğu sürece – ve kripto para birimlerinde oldukça fazla para var – siber suçlular araçları geliştirmeye ve kazançlı yeni ‘pazarlara genişlemeye devam edecek.’ Bitcoin ATM’lerinin sayısı arttıkça, gelecekte kripto para birimi ATM’lerini hedefleyen daha fazla kötü amaçlı yazılım türü görmeyi bekleyebiliriz. ”

Siber güvenlik şirketi Duo Security tarafından yürütülen yeni bir başka çalışma da , Twitter’dabinlerce “kripto” ile ilgili dolandırıcılık ağının bir ağını ortaya çıkardı ve sahte “hediye” reklamı yaptı. Proje, 88 milyon Twitter hesabını içeriyordu. Araştırmacılar, bir bot sınıflandırıcıyı eğitmek için makine öğrenim tekniklerini kullanıyorlardı. Sınıflandırıcı, sahte yarışmalara yayılan ve kripto parası endüstrisinin en tanınmış şahsiyet ve işletmelerinin bazılarını taklit eden 15.000 botu ortaya çıkardı.

Temmuz ayında, Valve Corporation kaldırıldı iddia edilen Monero mayın kullanıcıların bilgisayarlarını kaçıran onun Buhar video oyun pazarında bir oyun. Steam, oyun kurulum dosyasının bir Trojan virüsünün ve steam.exe süreçleri ve başlatıcısı olarak gizlenmiş kötü amaçlı yazılımlar içerdiğini belirten bir dizi kullanıcıdan gelen şikayetleri takiben harekete geçti.


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


UYARI: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve KriptoTR.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir